Vähi tn 6, Põlde tn 14 projekti autorid on arhitektid Aigar Roht ja Priit Elijas arhitektuuribüroost AB Korrus.

Majadele on iseloomulik moodne arhitektuurijoon, suured valged raamid majade fassaadil,   praktilised korteriplaneeringud, elektrit tootvad päikesepaneelid ja maaküte.

Arvutuslik energiamärgis vastab klassile A.

Vähi tn 6 ja Põlde tn 14 majad ehitab ehitusettevõte Ehitus5ECO, rajatakse kaks kahekorruselist kortermaja, Vähi tn 6 majja on planeeritud 24 korterit ja Põlde tn 14 majja 16 korterit. Tehnilised ruumid ja panipaigad asuvad hoonete esimesel korrusel.

Kahekorruselised majad on eraldatuse loomiseks liigendatud kaheksakorteriga hoonemahtudeks.

Igal korteril on rõdu või terrass.  Korteri ventilatsiooniseade asub tehnilises ruumis. Kolmetoalistes ja neljatoalistes korterites on eraldi wc ja vannituba.

Hoovis asuvad  lastemänguväljak ja tõkkepuuga parkla.

Kas enne olid plaanid või valged raamid?

 

Ehitusinfo


Energiamärgis

Energiamärgis

Arvutusel põhinev energiamärgis vastab klassile A.

Katus

Katus

Elamutel on lamekatus ja sisemine veeäravool. Katuse kandetarindid on monteeritavad raudbetoonpaneelid. Katusekatteks paigaldatakse 2xSBS. Katusel asuvad päikesepaneelid.

Aknad ja uksed

Aknad ja uksed

Korteritel on puitalumiinium aknad. Korterite välisuksed on sileuksed, vastavate tule- ja helipidavusnõuetega.

Põhikonstruktsioonid

Põhikonstruktsioonid

Korterelamu kande- ja korteritevahelised seined on betoonplokkseinad. Vahelaed on raudbetoon õõnespaneelvahelaed. Korterisisesed vaheseinad ehitatakse metallkarkassill mineraalvilltäitega kipsplaatseintena.

Veevarustus, küte ja ventilatsioon

Veevarustus, küte ja ventilatsioon

Igal korteril on eraldi külma- ja soojavee mõõtja. Pesumasina ühenduskohad on vastavalt plaanidel näidatule seinal. Köögi valamu veeotsad lõpetatakse vastavalt plaanil näidatud asukohale sulgkraanidega seinal (arvestades kraanide paiknemisega köögikapis) ja kanalisatsioonitoru pimeotsikuga. Maja küte on lahendatud maakütte baasil. Korterites on toapõhiselt reguleeritav vesipõrandaküte ja soojustagastiga ventilatsiooniseade.

Elektripaigaldis

Elektripaigaldis

Hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid elektritootmiseks, omatarbest ülejääv elekter müüakse. Sanitaarruumidesse paigaldatakse ripplaed valgustitega. Tubades ja esikutes nähakse ette valgustite kaabeldus, valgustid paigaldab korteriomanik. Lülitid, pistikupesad, harutoosid ja installatsioonimaterjalid vastavalt projektile. Voolumõõtjad paigaldatakse hoonete elektrikilbi ruumi. Korteritesse paigaldatakse jaotuskilbid. Pistikupesade paigalduskõrgus u 20 cm põrandast. Köögi töötasapinna pistikupesad paigaldatakse 1,1 – 1,2 m kõrgusele põrandast. Korterid varustatakse hoone välisukse fonoluku süsteemiga. Korteris on planeeringule vastav arv nõrkvoolupistikupesad.

Võta meiega ühendust

Ulvi Pechter

RE Kinnisvara AS

tel: 372 5036228 ulvi.pechter@RE.ee